Napisz do nas:   biuro@centroblach.pl
Dział Handlowy
kom 606 252 403
kom 728 387 730
kom 604 126 759
Jesteś tutaj: Oferta / Gięcie blach

Gięcie blach

Gięcie blachy polega na odkształcaniu materiału w taki sposób, aby zmieniła się jego krzywizna, a nie wymiary poprzeczne. Do procesu tego wykorzystuje się wysokojakościowy sprzęt, między innymi giętarkę lub prasę krawędziową CNC. Gięcie blach wiąże się również z innymi czynnościami przeprowadzanymi w obrębie materiału. Specjaliści odpowiednio docinają elementy, wygładzają blachę oraz ją malują. Każdy z procesów musi zostać przeprowadzony z dbałością o szczegóły i detale.

Etapy gięcia blach

Proces gięcia blach można podzielić na kilka etapów. Na początku pracownicy wykonują tak zwane gięcie sprężyste, następnie plastyczne, a na końcu dotłaczają elementy. Podczas tych trzech kroków wykonywane są czynności zwijania, wyginania, skręcania, profilowania oraz prostowania blachy. 

Warto pamiętać, że aby wykonać szereg tych czynności, należy dysponować odpowiednimi umiejętnościami. Proces gięcia blach powinien być przeprowadzany wyłącznie przez specjalistów. 

Jeśli blacha jest cienka można zdecydować się na obrabianie jej na zimno, niwelując tym samym różne odkształcenia materiału.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty.

Jak dojechać

Nasi partnerzy