Napisz do nas:   biuro@centroblach.pl
Dział Handlowy
kom 606 252 403
kom 728 387 730
kom 604 126 759
Jesteś tutaj: Oferta / Blachy Aluzynkowe

Blachy Aluzynkowe

Stalowe blachy aluzynkowe potocznie zwane alucynkien to niezwykle trwały rodzaj pokryć dachowych i ściennych. W czasie produkcji na powierzchnię blach nakładana jest powłoka składająca się z aluminium, cynku i domieszki krzemu. Taka powłoka stanowi bardzo skuteczne zabezpieczenie przed korozją. 

Dzięki swoim właściwościom wspomniane blachy znalazły szerokie zastosowanie w budownictwie, a także w AGD i wentylacjach.

Blachy aluzynkowe - szeroki wybór

Bogaty asortyment rodzajów i profili blach aluzynkowych, możliwość wyboru grubości od 0,5 do 1,5 mm oraz wysoka jakość sprawiają, że blacha doskonale sprawdza się w  roli pokrycia dachowego. 

W sprzedaży dostępna jest blacha  w formie arkuszy, z możliwością przygotowania wielkości pod wymiar wskazany przez klienta. W czasie montażu blachy najczęściej wykorzystywane są wkręty farmerskie. 

Blacha aluzynkowa – zalety

Aluminium, które zawarte jest w powłoce, zabezpiecza blachę przed działaniem niekorzystnych czynników pogodowych, między innymi przed wilgocią, silnymi opadami, czy promieniowaniem UV. Dzięki temu produkt nie rdzewieje, a także nie odbarwia się, zachowując swój pierwotny kolor przez wiele lat. Co więcej, blachy aluzynkowe są także odporne na działanie czynników mechanicznych, trudno je zarysować, nie ulegają odkształceniom. Nie muszą być poddawane również renowacji.

Należy podkreślić, że blacha aluzynkowa odbija promienie słoneczne, dzięki czemu jej powłoka nie nagrzewa się. Świetnie sprawdza się zatem jako pokrycie dachowe, np. budynków mieszkalnych.

Powłoka alucynkowa sprawia, że blacha dużo mniej się brudzi, gdyż zanieczyszczenia nie przywierają do jej powierzchni. O wiele łatwiej można ją zatem wyczyścić. Alucynk wpływa korzystnie na estetykę materiału, budynki z zamontowanym dachem z blachy aluzynkowej prezentują się nowocześnie. Dodatkowe pokrycie blachy cienką warstwą powłoki organicznej zapewnia jej eleganckie wykończenie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą blach aluzynkowych. Blachy spełniają wszelkie normy i docenione już zostały przez wielu naszych klientów.

Jak dojechać

Nasi partnerzy